☎ +38 (067) 503-13-68

au.moc.tsevniavka%40ofni

☎ +38 (067) 503-13-68

au.moc.tsevniavka%40ofni

Знезалізнення води

Знезалізнення води

Установки видалення заліза із води

Залізо є важливим мікроелементом, що життєво необхідний організму людини. У необхідній кількості люди отримують залізо з їжею, багатою на іони заліза, фрукти, вітаміни та ін.
Найчастіше високі концентрації заліза зустрічаються у воді свердловинної у вигляді іонів двовалентного заліза. У водах поверхневих водойм рідко можна зустріти високі концентрації заліза в іонній формі. Швидше воно буде у вигляді залізо-органічних комплексів.

Обмеження на вміст заліза у питній воді щоденного використання прийнято рівним 0,3 мг/л. Вода, що містить залізо у великих концентраціях, має жовтуватий колір, неприємний залізистий присмак і запах, тому непридатна для пиття. У процесах промислового очищення води залізо швидко забруднює системи пом'якшення та знесолення води, тому видалення заліза стає одним із найважливіших завдань водопідготовки.

Окрім можливого негативного впливу на здоров'я людей залізо у воді може завдати великої шкоди промисловому обладнанню, котлам, водопроводам та системам опалення та зрошення.

У процесах промислового очищення води залізо швидко забруднює системи пом'якшення та знесолення води, тому видалення заліза стає одним із найважливіших завдань водопідготовки.

Типова комплектація установки знезалізнення води:
● корпус-фільтр у вигляді балона з корозійностійкого матеріалу (склопластика, нержавіючої сталі тощо);● блок управління (багатоходовий клапан управління з контролером) або клапанна система з контролерами для автоматичної регенерації фільтра;● вхідний та вихідний патрубок, а також дренажний патрубок для зливу промивної води;● центральний розподільний стояк (водопідйомна труба);● дренажно-розподільча система (щілинний ковпачок);● монтажний комплект портів для під'єднання до труб (може відрізнятися для різних клапанів керування);● гравійна підкладка (підтримуючий шар із гравію);● фільтруюче середовище - завантаження фільтра (може складатися з одного або кількох компонентів);● насосна станція з гідроакумулюючим баком та частотним перетворювачем;● фільтр патронний картриджний 5 – 10 мкм для вихідної та/або очищеної води;● сполучний кабель заборони регенерації (напр., у системах триплексу);● електромагнітний та/або зворотний клапан;● накопичувальна ємність вихідної/очищеної води з вимикачами поплавця.

Знезалізнення води

Принцип роботи установки знезалізнення води:

Принцип дії фільтра: неочищена вода через вхідний патрубок надходить усередину фільтра, проходить зверху вниз через шар середовища, що фільтрує, і, очистившись, через нижній щілинний ковпачок потрапляє у водопідйомну трубу, по якій вже рухається вгору до вихідного патрубка.

У процесі роботи фільтри засмічуються, тому періодично їх необхідно промивати вихідною водою (у разі підвищеного вмісту заліза та марганцю потрібне промивання відфільтрованою водою) або відновлювати (регенерувати). При цьому розрізняють як зворотне, так і пряме промивання, а також реагентну регенерацію, коли фільтрує промивається спеціальним реагентом, наприклад, марганцівкою.

У зв'язку з цим фільтри засипного типу поділяються на два підтипи:

1. Фільтри засипного типу з безреагентною регенерацією шляхом зворотного промивання.
Найчастіше технологічний цикл регенерації такого фільтра і двох ступеней:
а) Зворотне (розпушуюче) промивання. Полягає в тому, що неочищена вода через вхідний патрубок подається відразу до водопідйомної труби (стояка). Через нижній розподільник вода проходить знизу вгору крізь завантаження, що фільтрує, розпушує її, вимиває всі засмічливі фільтр частинки і через дренаж зливається в каналізацію. Таким чином, напрямок потоку води тут змінюється на зворотне, звідки і назва – зворотне промивання.
б) Пряме (швидке) промивання. У цьому режимі вода тече в тому ж напрямку, що і при нормальному циклі фільтрації, проте очищена вода надходить не у вихідний патрубок, а скидається в дренаж. Сенс її в тому, щоб скинути через дренаж залишки забруднюючих частинок і ущільнити фільтруючу завантаження після циклу зворотного промивання.

Слід зазначити, що засипні фільтри з безреагентною регенерацією для знезалізнення води повинні застосовуватись у поєднанні з попередньою підготовкою води за допомогою аераційної, дозової або аераційно-дозування системи. Вибір методу попередньої підготовки води залежить від низки умов, пов'язаних із якістю вихідної води та інших особливостей конкретного вододжерела.

2. Фільтри засипного типу з реагентною (хімічною) регенерацією фільтруючого середовища.
Даний вид регенерації використовується в основному для іонообмінних або багатофункціональних фільтрів засипного типу, так як дозволяє найбільш повно відновити окислювальну здатність каталітичного завантаження (наприклад, Manganese Greensand). Технологічний цикл регенерації цих фільтрів, як правило, включає три ступені:
а) Зворотне промивання (опис див. вище).
б) Промивання фільтруючого середовища реагентом. Концентрат регенеруючого розчину (сіль, марганцівка) знаходиться у спеціальній ємності, розташованій поряд з баком фільтра та з'єднаною з порожниною фільтра окремим трубопроводом. По сигналу з контролера розчин починає засмоктуватися в клапан управління і змішуватися в певній пропорції з водою, що надходить на фільтр, при цьому вихідний патрубок перекривається і відкривається дренаж. Проходячи через шар завантаження, що фільтрує, розчинений реагент відновлює її фільтруючу здатність і потім скидається в дренаж. Напрямок потоку води такий самий, як і в циклі нормальної фільтрації.
в) Пряме промивання (опис див. вище).

На практиці при хімічній регенерації фільтруючого середовища щаблів цієї регенерації може бути більше, оскільки додаються допоміжні процеси: поповнення реагентного бака водою, додаткове розпушування шару, що фільтрує, та інші.

Залишились питання?

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами в найближчий час.

Дякуємо!

Ми з Вами зв'яжемося через деякий час.

Can't send form.

Please try again later.

Підготовка питної води

Установки ультрафільтрації води

Ультрафільтрація води

Станції очищення питної води

Станції очищення питної води