☎ +38 (067) 503-13-68

au.moc.tsevniavka%40ofni

☎ +38 (067) 503-13-68

au.moc.tsevniavka%40ofni

Ультрафільтрація води

Ультрафільтрація води

Установки ультрафільтрації води

Установки ультрафільтрації призначені для очищення технологічних, поверхневих вод, вод підземних джерел та систем централізованого та децентралізованого господарсько-питного водопостачання від:
● тонкодисперсних механічних частинок (у тому числі частинок колоїдів (колоїдні глина, залізо, окис кремнію);● всіх видів мікробіологічних домішок (одноклітинних мікроорганізмів, водоростей, мікробів, вірусів, цист, спор дріжджів тощо);● макромолекул з молекулярною масою, що перевищує кілька тисяч.
Крім того, установки ультрафільтрації можуть застосовуватися для поділу технологічних розчинів і середовищ, поділу на фракції молока, сироватки, концентрування промислових розчинів, концентрування білків, очищення стоків, поділу сумішей «вода/вуглеводні», очищення стічних вод, що містять нафту.

Типова комплектація установки ультрафільтрації:
● мембранні модулі статевоволоконного типу з відсікаючою здатністю 100 кДа (0,05 мкм);● система промивання мембран з насосом, фільтром та дозатором гіпохлориту натрію;● система CIP-мийки у складі: ємність хімічного розчину, маточна ємність, насос циркуляції розчину та перекачування з маткової ємності в основну промивний насос;● система мембранних та електромагнітних вентилів для комутації потоків;● компресор для керуючого повітря;● PLC-контролер для керування процесом;● комплект вимірювачів витрати (флометрів);● диференціальний манометр.

Типова комплектація установки ультрафільтрації:

Принцип роботи установки ультрафільтрації води:
Вихідна вода з тиском 1,6 - 4,1 бар подається на сітчастий фільтр 80-100 мкм, а потім безпосередньо в мембранні модулі установки ультрафільтрації. Фільтрування здійснюється зсередини волокна назовні. Для запобігання біообрастанню вихідну воду дозується 0,5-1,0 мг/л гіпохлориту натрію.

У процесі забруднення внутрішньої поверхні волокна виникає необхідність проведення промивання через перепад тиску, званого трансмембранним. Промивання проводиться спочатку прямим потоком з витратою в 1,5 рази більшою за номінальну, а потім зворотною – з витратою в 2 рази більшою за номінальну. Наприкінці циклу промивання – знову прямий потік. Загальна тривалість циклу промивання – 2-3 хвилини. Періодичність встановлюється залежно від рівня забруднення мембран, тобто. від величини трансмембранного тиску

У процесі промивання у воду автоматично подається гіпохлорит натрію 200,0 мг/л для дезінфекції та покращення відмивання (CEB1). Іноді потрібне проведення промивки з хімічними реагентами (лугами та кислотами) для відмивання або попередження забруднень (CEB2).

У разі підвищення трансмембранного тиску до величини 1 бар спрацьовує аварійне автоматичне включення циклу промивання, щоб уникнути пориву мембранних волокон.

Фільтрат (очищена вода) накопичується в баку фільтрату, з нього ведеться забір води для промивання. Протитиск більше 0,5 бар небажано.

Згодом шар забруднюючих відкладень на мембрані збільшується, і виникає необхідність проведення більш тривалого промивання хімічними речовинами. Для такого промивання в установці передбачена система CIP-мийки, що включає ємності для робочого та маточного розчинів, а також насоси та картриджні фільтри.

Управління клапанною системою здійснюється PLC-контролером за допомогою стисненого повітря, яке виробляється компресором.

Принцип роботи установки знезалізнення води:

Принцип дії фільтра: неочищена вода через вхідний патрубок надходить усередину фільтра, проходить зверху вниз через шар середовища, що фільтрує, і, очистившись, через нижній щілинний ковпачок потрапляє у водопідйомну трубу, по якій вже рухається вгору до вихідного патрубка.

У процесі роботи фільтри засмічуються, тому періодично їх необхідно промивати вихідною водою (у разі підвищеного вмісту заліза та марганцю потрібне промивання відфільтрованою водою) або відновлювати (регенерувати). При цьому розрізняють як зворотне, так і пряме промивання, а також реагентну регенерацію, коли фільтрує промивається спеціальним реагентом, наприклад, марганцівкою.

У зв'язку з цим фільтри засипного типу поділяються на два підтипи:

1. Фільтри засипного типу з безреагентною регенерацією шляхом зворотного промивання.
Найчастіше технологічний цикл регенерації такого фільтра і двох ступеней:
а) Зворотне (розпушуюче) промивання. Полягає в тому, що неочищена вода через вхідний патрубок подається відразу до водопідйомної труби (стояка). Через нижній розподільник вода проходить знизу вгору крізь завантаження, що фільтрує, розпушує її, вимиває всі засмічливі фільтр частинки і через дренаж зливається в каналізацію. Таким чином, напрямок потоку води тут змінюється на зворотне, звідки і назва – зворотне промивання.
б) Пряме (швидке) промивання. У цьому режимі вода тече в тому ж напрямку, що і при нормальному циклі фільтрації, проте очищена вода надходить не у вихідний патрубок, а скидається в дренаж. Сенс її в тому, щоб скинути через дренаж залишки забруднюючих частинок і ущільнити фільтруючу завантаження після циклу зворотного промивання.

Слід зазначити, що засипні фільтри з безреагентною регенерацією для знезалізнення води повинні застосовуватись у поєднанні з попередньою підготовкою води за допомогою аераційної, дозової або аераційно-дозування системи. Вибір методу попередньої підготовки води залежить від низки умов, пов'язаних із якістю вихідної води та інших особливостей конкретного вододжерела.

2. Фільтри засипного типу з реагентною (хімічною) регенерацією фільтруючого середовища.
Даний вид регенерації використовується в основному для іонообмінних або багатофункціональних фільтрів засипного типу, так як дозволяє найбільш повно відновити окислювальну здатність каталітичного завантаження (наприклад, Manganese Greensand). Технологічний цикл регенерації цих фільтрів, як правило, включає три ступені:
а) Зворотне промивання (опис див. вище).
б) Промивання фільтруючого середовища реагентом. Концентрат регенеруючого розчину (сіль, марганцівка) знаходиться у спеціальній ємності, розташованій поряд з баком фільтра та з'єднаною з порожниною фільтра окремим трубопроводом. По сигналу з контролера розчин починає засмоктуватися в клапан управління і змішуватися в певній пропорції з водою, що надходить на фільтр, при цьому вихідний патрубок перекривається і відкривається дренаж. Проходячи через шар завантаження, що фільтрує, розчинений реагент відновлює її фільтруючу здатність і потім скидається в дренаж. Напрямок потоку води такий самий, як і в циклі нормальної фільтрації.
в) Пряме промивання (опис див. вище).

На практиці при хімічній регенерації фільтруючого середовища щаблів цієї регенерації може бути більше, оскільки додаються допоміжні процеси: поповнення реагентного бака водою, додаткове розпушування шару, що фільтрує, та інші.

Залишились питання?

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами в найближчий час.

Дякуємо!

Ми з Вами зв'яжемося через деякий час.

Can't send form.

Please try again later.

Підготовка питної води

Знезалізнення води

Знезалізнення води

Станції очищення питної води

Станції очищення питної води